top of page

We help

We try to be an example

When we founded our Czech brand VUCH, we already knew that we wanted to help those who were not so lucky or did not have equal opportunities in life. We still keep this promise today, 6 years since the brand was founded. We cooperate with a number of organizations led by Caritas Czech Republic or the organization Life to children as well as with schools through school balls, sports clubs, etc. We are honoured to be able to help and make people happy.

132A5360-Edit.jpg

28 400 Kč pro Nedoklubko

Nedoklubko je nezisková organizace, který podává pomocnou ruku rodičům předčasně narozených dětí. A právě této organizaci jsme v rámci Vuch Charity Day objednávkou přispěli 20 Kč z každé objednávky. A my ti s radostí oznamujeme, že se nám díky tobě podařilo vybrat neuvěřitelných 28 400 Kč, které půjdou na pomoc bezbranným miminkům do dlaně.

Finanční výtěžek pro projekt Tělo s příběhem

V červenci jsme věnovali 24 500 Kč dobročinnému projektu Tělo s příběhem, se kterým jsme spolupracovali na projektu Vuchlady 2023. 

d998f43e-456a-4c43-80b3-d57d02dc046d.jfif

Charitativní kalendář pro rok 2023

Naším dlouhodobým cílem je pomáhat tam, kde je potřeba a pomocí naší veselé módy šířit dobro a radost. To je i poselství našeho nového charitativního kalendáře pro rok 2023, který vypouštíme do světa už potřetí. Výtěžek z prodeje pak poputuje na podporu dobročinné organizace Loono, zaměřující se na osvětu prevence vážných onemocnění.

Produkty do tomboly v rámci charitativního koncertu Vánoce s Wine for Help 

V rámci vánočního charitativního koncertu Vánoce s Wine for Help jsme darovali 15 produktů, které byly součástí tomboly na charitativním koncertu v Praze. Z výtěžku se plnila tajná vánoční přání sourozenců dětí, kteří mají smrtelnou nemoc mukopolysacharidosa. 

wine for help.jpg
3_milukasska drazba.jpg

Produkty do Mikulášské dražby neziskovky Rytmus Východní Čechy 

Rytmus Východní Čechy se zabývá podporou lidí se znevýhodnění, zejména lidí s mentálním postižením, ve všech oblastech jejich života. A protože přesně v tomhle vidíme smysl, v rámci Mikulášské dražby jsme této neziskovce věnovali 9 produktů. 

Růžový říjen s Loono

Letos byl u nás ve Vuch říjen růžovější než kdy jindy. V tomto měsíci jsme podpořili neziskovou organizaci Loono a její kampaň Růžový říjen. Společně s Tebou jsme pro tým mladých lékařů vybrali 13 390 Kč!

Dárkový šek pro organizaci Loono

V letošním roce jsme se spojili s neziskovou organizací Loono, která edukuje veřejnost o prevenci nejrůznějších onemocnění. V souvislosti s letošní VuchLADY jsme tomuto týmu mladých lékařů věnovali za každou přihlášenou dívku 100 Kč, celkovým výtěžkem bylo 21 800 Kč.

Darování produktů do soutěže na 50leté výročí vzniku Muzea loutkářských  kultur

Jsme rození "chrudimáci", a proto rádi podáváme pomocnou ruku projektům z našeho regionu. Letos, při příležitosti 50. narozenin Muzea loutkářských kultur v Chrudimi jsme věnovali 10 produktů jako odměnu do soutěže, která probíhala v rámci oslav výročí. 

titul.jpg

Humanitární pomoc pro Ukrajinu 

28 březnových dní trvala akce na finanční podporu lidí na Ukrajině. Během této doby šlo 50 % tržeb z vybraných produktů stranou. Tyto prostředky budou zaslány organizaci Člověk v tísni pro humanitární potřeby tam, kde to bude nezbytné.

Hlavně díky vám se podařilo vybrat 125 801 Kč. Není potřeba dodávat nic dalšího. Děkujeme, že jste do toho šli s námi.

Charitativní kalendář 2022

Jsme rádi, že i díky vám můžeme pokračovat v tvorbě charitativních kalendářů. V letošním roce jsme se rozhodli podpořit organizaci Řádu Maltézských rytířů. Tato organizace se snaží pomáhat lidem s nejrůznějšími druhy handicapů.  V rámci focení vzniklo 12 unikátních obrazů z dílny známé malířky Andrei Ehret. Ta na plátno projektovala pocity osobností, které si vybrali jim nejbližší produkt od VUCH. Tyto obrazy, byly vydraženy a dohromady tak s výtěžkem z prodeje putovalo Řádu Maltézských rytířů krásných 110 000 Kč

Hurá na výlet n. 2

Hurá na výlet je chrudimská nezisková organizace, se kterou spolupracujeme už nějakou dobu. Party mladých nadšenců, která se stará o naše seniory, podniká s nimi různé výlety po Česku,  zařizuje jim vzdělávací akce, kulturní akce, koncerty a další zájmové kroužky.

Náš příspěvek organizace plynul ze speciální akce, kdy jeden den jsme z každé objednávky dali 50 Kč právě pro potřeby spolku. Nakonec se vybrala částka 34 750 Kč, která organizaci pokryje 2 výlety, včetně občerstvení pro seniory. 

Jako hrdá chrudimská firma jsme rádi, že v našem regionu podobné iniciativy fungují a že se na nich můžeme v nějaké míře podílet a podpořit tak krásnou myšlenku.

Bobíci do školek

Centrum Anabell

You probably already know our annual Vuchlady contest, where we choose the face of our brand. This year, however, for the first time, we've paired our contest with the nonprofit Anabell to appeal to women's natural beauty. Among others, Centrum Anabell helps young girls with mental health issues and eating disorders, which girls are often afraid or ashamed to talk about. During the Vuchlady event at our Prague branch, where all five finalists of the Vuchlady competition gathered, we presented the Centrum Anabell's director PhDr. Ing. Jana Sladká with a check for 13 600 CZK.  

Ochranné pomůcky do nemocnice

Surely you still remember our first charity calendar, which we published at the end of last year in cooperation with the lovely and talented Marie Renčová Kružíková. The charity calendar from Vuch focused on the beauty of colours and details, and thus symbolized the beauty of small things and joys in life, which we often forget through no fault of our own. By purchasing our calendar, you contributed the full amount to the support of the Department of Paediatric Haematology and Oncology of the 2nd Faculty of Medicine of Charles University and Motol University Hospital in Prague, which focuses on differential diagnosis and comprehensive treatment of children with cancer, malignant blood disease and children with blood disorders. So how did it turn out? Thanks to you, we collected an incredible amount of CZK 89,000. We printed a calendar at our own Vuch costs, and as we promised, we rounded up the amount to CZK 100,000, which we donated to support the Department of Paediatric Haematology and Oncology, 2nd Medical Faculty, Charles University and Motol University Hospital in Prague.

Dárky pro všechny hrdinky sestřičky 

Když poprvé vypukla vlna pandemie na jaře roku 2020, zasáhlo nás, jak se český národ dokázal semknout a lidé si začali navzájem pomáhat. Spousta šikovných švadlen se bez nároku na odměnu pustila do šití roušek, sousedi si začali vypomáhat, lidé pořádali sbírky a také značka VUCH se rozhodla, že nebude zahálet. Nakoupila 4500 roušek a 170 respirátorů FFP2 a předala je chrudimské nemocnici.

Obdivujeme nasazení všech lékařů a sestřiček a děkujeme jim za péči, které se nám díky nim dostává.  Rozhodli jsme se potěšit chrudimské covidové oddělení malými dárečky a alespoň na malou chvíli jim tak vykouzlit úsměv na tváři. 

Helppes

U nás ve Vuch jsme všichni do jednoho obrovští milovníci zvířat, a tak když jsme se rozhodovali před Vánocemi roku 2019, komu uděláme radost tentokrát, volba byla jasná. Uspořádali jsme charitativní den Vuch a vybrali krásných 21 250 Kč na podporu neziskové organizace Helppes, Cílem Helppes je pomoci osobám s nejrůznějšími druhy handicapů k tomu, aby se osamostatnili a začlenili do společnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů. 

Hurá na výlet!

3.jpg

V roce 2019 jsme přispěli finanční částkou neziskové organizaci Hurá na výlet, která pořádá výlety pro seniory nad 65 let a osobám ZTP. Bohužel, díky omezeným kapacitám v autobuse se na výlet nedostanou všichni zájemci. Díky našemu finančnímu příspěvku 20 000 Kč se tak na výlet mohlo vypravit více autobusů najednou.  Víš, že udělat radost můžeš někomu i ty? 

Život dětem 

Vánoce jsem především o radosti, a protože jsme chtěli, aby nejen naše doplňky dělaly o Vánocích radost, rozhodli jsme se věnovat částku 50 Kč z každé uskutečněné objednávky z data 28.12.2018. Toho dne jsme vybrali krásných 28 100 Kč, které poputovaly dělat radost do společnosti Život dětem. Děkujeme, je to zásluha Vás všech! 

Arcidiecézní charita Praha 

1.jpg

Jeden z našich úplně prvních charitativních projektů byla adopce dvou ugandských holčiček Anneny a Nabingi. Anenna má po letech již program ukončený a snad ji posloužil k lepšímu vzdělání, které ji pomůže do budoucna. Další ugandskou holčičkou, kterou máme stále v adopci je Nabingi. Nabingi vzdělávací program stále navštěvuje a jsme s ní v pravidelném kontaktu. Je skvělé vidět, že naše pomoc dává obrovský smysl. 

Do you know anyone who we could help next time?

We want to continue to help, so if you know someone who would deserve our help, write us an email to jankovsky@vuch.cz. We will be happy to get in touch and listen to exactly what we can help with.

16 890 €

The sum of what we've donated to charitable projects since since starting the business...

1300 +

We've given over one thousand Vuch products to charitable initiatives, school balls and to people who really need them....

2

We've changed at least two lives in the world for the better, through a long-term adoption programme of two Ugandan schoolgirls.

bottom of page